35. Yapı Fuarı- Turkeybuild

Türk yapı sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 35. Yapı Fuarı- Turkeybuild İstanbul, kapılarını açtı. Fuar 2 - 6 Mayıs 2012 tarihleri arasında, yapı dünyasını pek çok yenilikle bir araya getirecek.

Mayıs 2012: Türk yapı sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 35. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 2 Mayıs’ta kapılarını açtı. Fuar 2 - 6 Mayıs 2012 tarihleri arasında, yapı dünyasını pek çok yenilikle bir araya getirecek.

35 yıldır Türk yapı sektörü ve bölgelerinin en büyük fuarları olan Yapı Fuarları – Turkeybuild’ın 2012 yılındaki ilk ve en önemli buluşması 35. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, yeni iş fırsatları ile 111.000’i aşkın ziyaretçi ve 1.150 katılımcı firmayı, 81.000 m2’lik 12 salon ve açık alanında buluşturuyor.

Dünya’nın lider fuarcılık firmaları ile gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda etki alanını genişleten Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlediği Konuk Ülke Projesi’nin bu yılki konuğu Almanya Federasyonu oldu.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından düzenlenen ve 35 yıldır yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren en büyük platform olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 2 Mayıs’ta Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/Büyükçekmece’de başladı.

Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını artıran fuarda bu yıl da; binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmet yer alıyor. Fuar 81.000 m2’lik 12 salon ve açık alanda, 1.150 katılımcı firma ve 111.000’i aşkın ziyaretçiyi buluşturacak. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.

Fuarın İş Geliştirme Platformu Uluslararası İşbirlikleri ve İhracatın Geliştirilmesine Yönelik Adımlar…
Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamındaki İş Geliştirme Platformu, çeşitli etkinliklerle bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak. Platform bu yıl faaliyetlerini; “Konuk Ülke Almanya Projesi”, “Türk İnşaat Forumları” ve “3. Avrasya Yapı Forumu” olmak üzere üç ana başlıkta sürdürüyor.

• Konuk Ülke Almanya Projesi
Fuar kapsamında bu yıl ikinci kez düzenlenen ve Almanya Federasyonu’nun ağırlandığı Konuk Ülke Projesi ile 2010 yılı sonu itibariyle AB ülkeleri arasında Türkiye’ye en çok yatırım yapan Almanya yapı sektörü profesyonelleri, Türk yapı sektörü temsilcileriyle çeşitli platformlarda buluşturuluyor. Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerle bölgelerinde iki önemli üretici ülkenin yapı sektörü temsilcilerinin 3. ülke açılımları ile dış pazarlarda etkinliğinin arttırılması amaçlanıyor.

Diğer Yazılar


Velux Çatı Penceresi Sistemleri Mağaza